Astro Dijital Reklam Ajansı

Dijital Fikirler:

WooCommerce Eklentileri

WooCommerce eklentileri e-ticaret işletmesi sahiplerinin web sitelerinden en yüksek verimi alabilmelerine olanak tanıyan faydalı bazı yardımcı eklerdir. Kullanıcılarına hitap etmekte başarısız olan bir çevrimiçi mağaza, hayal kırıklığına uğramış müşterilere, düşük dönüşüm oranlarına ve pazarlama ve iletişim fırsatlarının kaçırılmasına neden olabilir. Bu durumda, WooCommerce eklentileri, iyi bilinen e-ticaret platformu ile eşleştirmek için harika araçlardır. Kullanıcılara müşterilerinin deneyimini iyileştirme ve dönüşümleri artırma konusunda büyük oranda yardımcı olur. Ayrıca, WooCommerce mağazanızı optimize ederek çevrimiçi alışveriş yapanların hayallerine dönüştürmenize yardımcı olabilecek birçok ücretsiz eklenti vardır.

WooCommerce eklentilerini tanımadan ve ihtiyaç duyulabilecekleri listelemeden önce kullanıcıların unutmaması gereken bir gerçek var ki bu da ücretsiz bir eklentinin her zaman kaliteli eklenti anlamına gelmiyor oluşudur. Bir kullanıcının yapabileceği en mantıklı eylem kullanacağı eklentileri akıllıca seçmek ve yalnızca hedef pazarın ihtiyaçlarına uygun olanları seçtiğinden emin olmaktır. Ayrıca çevrimiçi mağazaları çok fazla eklentiyle aşırı yüklemenin zayıf site performansına ve dağınık bir kullanıcı arayüzüne neden olabileceği de her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Çoğu zaman, başarılı bir mağaza işletmek için kullanıcıların ihtiyacı olan tek şey WooCommerce eklentisi olmayacaktır. Aslında, aylık üyelik ücreti toplamak, bilet satmak veya ürün eklentileri eklemek de isteyebilirler. WooCommerce eklentisinde sunulmayan daha birçok gelişmiş e-ticaret özelliği vardır. Peki, WooCommerce’i geliştirmek için başka hangi eklentilerin uygun olduğuna nasıl karar verilmelidir?

WooCommerce Eklentileri Hakkında İpuçları

  • Öncelikle kullanıcılar web sitelerinin amacını kesin olarak belirlemeli.
  • Etkili bir iş yürütmek için kullanıcılar WooCommerce’de ihtiyaç duydukları özelliklerin hangileri olduğunu ve bunlardan hangilerinin eksik olduğunu kendilerine sormalı.
  • Tema seçiminde listeledikleri ihtiyaçları karşılayan bir WooCommerce teması bulmayı düşünmek doğru olacaktır.
  • Bir tema işe yaramazsa, en iyi WooCommerce eklentilerine ve uzantılarına bakmaya başlamanın sırası gelmiştir.
  • Paradan tasarruf etmek ve geleceğe hazırlanmak için paketler satın almak ya da kesinlikle ihtiyaç duyulan plana bağlı kalmak için bireysel eklentileri seçmek mantıklı olacaktır.
  • İşletme sahiplerinin kararlarının büyük çoğunluğu, WooCommerce mağazalarına hangi özellikleri eklemek istediklerine bağlıdır. Bu nedenle müşterilerinin tam olarak ne bekleyeceğini bildiklerinden emin olmalılar.

WooCommerce Mağazalarını Geliştirmek İçin En İyi WooCommerce Eklentileri

WordPress açık kaynaklı, ücretsiz bir çözümdür. Çok küçük bir işletme sitesi veya kişisel bir blog çalıştıran işletme sahipleri, maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmayı hedefleyebilir. Bununla birlikte, ciddi çevrimiçi mağazalar genellikle premium yönetilen barındırmaya ve kaliteli müşteri desteği ile yasal eklentilere ihtiyaç duyar. Aşağıda listelenen eklentilerden bazıları ücretsizdir. Ancak çoğu zaman WooCommerce eklentileri için ödeme yapmayı göze almak gerekir. Bazen tek seferlik küçük bir ücrettir, ancak bazen aylık olarak ödeme seçenekleri mevcuttur.

WooCommerce PDF Faturalar ve İrsaliyeler

WooCommerce PDF Faturaları ve İrsaliyelerinin büyük bir takipçi kitlesi vardır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Çok çeşitli işletmeler için faturalar ve sevk irsaliyeleri gereklidir, ancak bu tür sorunsuz işlevsellik WooCommerce’de sağlanmamaktadır. Bu nedenle eklenti, işletme sahiplerinin belirli e-postalara otomatik olarak PDF faturaları eklemelerini sağlar. Sadece bu da değil, toplu veya tek tek sevk irsaliyeleri oluşturma ve yazdırma seçenekleri de beraberinde alırlar. Eklentinin sadeliği ve modern doğası, çoğu kullanıcıyı çeken şeydir.

YITH WooCommerce İstek Listesi

YITH WooCommerce İstek Listesi, Amazon gibi birçok büyük e-ticaret mağazasında bulunabilecek “Sık Kullanılanlar” listesini taklit eder. Her marka için geçerli değildir, ancak işletme sahiplerinin belirli ürünleri sonraya saklamaları için bir yol sunmak genellikle mantıklıdır. Eklenti, sorunsuz bir geçiş için WooCommerce ile entegre olur. Müşteriler daha sonra tekrar kontrol edebilir ve daha sonra satın almak üzere en sevdikleri ürünleri bulabilirler. Bu potansiyel olarak işletmelerin satışlarını artırır ve müşteriler için daha hoş bir arayüz sağlar.

WooCommerce Multilingual

WPML’den WooCommerce Çok Dilde eklentisi ile çevrimiçi mağazaların tüm bileşenlerini çevirebilir ve birden fazla para birimi eklemeye olanak tanır. Bu, işletme sahiplerinin küresel pazarlardaki fırsatlardan yararlanmasına ve müşterilere kendi seçtikleri bir dilde harika bir alışveriş deneyimi sunmasınaolanak tanır. Bu eklenti ile, otomatik ve manuel çeviri seçeneklerinin esnekliğinin yanı sıra çeviri incelemeleri ve çok dilli SEO optimizasyonları için harika özelliklere sahip olabilirler.

WooCommerce İçin Özel Ürün Sekmeleri

WooCommerce için Özel Ürün Sekmeleri, ürün sayfalarınızı birleştirilmiş sekmelerle temizleyen bir eklentidir. Bu şekilde, sekmelere açıklamalar, teknik özellikler, incelemeler ve daha fazlası gibi bilgilerle başlık vermek işletme sahipleri için mümkün olur. İşletme sahiplerinin mağazaya ekledikleri tüm sekmeler, resim, video ve metin gibi birden çok içerik biçimini destekler. Sekmeleri, özel kodlamaya ihtiyaç duymadan standart WordPress düzenleyicide yönetmek oldukça kolaydır.

WooCommerce Özelleştirici

WooCommerce Özelleştirici, WooCommerce’deki ayarlanabilir ayarların sayısını artırır. Bu özelleştirme seçenekleri WooCommerce’de çoğu zaman zaten mevcuttur. Ancak genellikle bunları çalıştırmak için özel kod kullanmak gerekir. Bu nedenle, WooCommerce Özelleştirici eklentisi, görsel ayarlarla bu görevleri kolaylaştırmak için var. Bu eklenti, her sayfada görüntülenen ürün sayısını değiştirmekten oturum açma metnini değiştirmeye kadar, bir geliştirici tutmaya gerek kalmadan birdenbire gelişmiş özelleştirmeyi mümkün kılar.

WooCommerce İçin PickPlugins Ürün Kaydırıcısı

WooCommerce eklentisi için PickPlugins Ürün Kaydırıcısı, birçok mağaza sahibinin bir mağaza açtıktan sonra kendilerini içinde bulduğu bir sorunu çözer. WordPress temaları veya sayfa oluşturucuları temiz bir ürün kaydırıcısına sahip olmayabilir veya çoğu işletme bu seçeneğe hiç sahip olmayabilir. Ana sayfada veya diğer sayfalarda bir ürün kaydırıcı isteyen işletme sahiplerinin bunu gerçekleştirmek için doğru eklenti olarak PickPlugins seçmesi önerilir. Bu aynı zamanda kullanıcıların ürünlerle ilgili gönderiler yazabilmelerini ve kullanıcıları doğrudan mağazaya gönderebilmelerini sağlayacağı için, blog gönderileri ile ürün önermek için harika bir eklentidir.

WooCommerce İçin Güçlendirici

Booster for WooCommerce, işletme sahiplerinin WooCommerce kullanımı sırasında eksik olduğunu fark etmiş olabilecekleri ilginç bir özellik koleksiyonu sağlar. Bu özelliklerden bazıları, toplu fiyat dönüştürme, para birimleri, küresel indirimler ve müşterilerinizin kendi fiyatlarını sunmalarına izin veren araçları içerir. Ekstra ve birçok kez benzersiz özelliklerin listesi uzayıp gidiyor. Ödeme ağ geçitleri, ödeme, ürünler ve daha fazlası için özellikler bulmak oldukça kolay. Genel olarak, yalnızca bir sorunu çözen premium bir eklenti seçmeden önce test etmeye değer.

Ödeme Alanı Düzenleyicisi

Checkout Field Editor eklentisi, ödeme alanındaki özel alanları eklemek, düzenlemek ve silmek için araçlar içerir. İsimler, adresler ve ödeme bilgileri için standart alanlar hala oradadır. Ancak bu eklenti bazı şirketlerin benzersiz olduğunu kabul ediyor. Eklenti, ödeme modülünü daha çok yönlü bir alana dönüştürerek doğrudan WooCommerce ile entegre olur. Örneğin, WooCommerce’e dahil olan mevcut alanları düzenleyebilir ve ayrıca etiketler, yer tutucular ve adlar gibi şeyler için yeni alanlar ekleme olanağı ile kullanıcılara avantajlar sağlar. Özel alanlar, özellikle düzenli olarak özel siparişleri olan B2B şirketleri olmak üzere birçok işletme türü için önemlidir.

WooCommerce Menü Sepeti

WooCommerce Menu Cart eklentisi, WooCommerce, WP-Ecommerce ve Easy Digital Downloads gibi birçok e-ticaret eklentisi ile çalışır. Ana amacı, ana gezinme menüsüne bir alışveriş sepeti düğmesi eklemektir. Bunun nedeni, bazı WordPress tasarımlarının ve temalarının sayfanın üst kısmında alışveriş sepeti simgelerinin bulunmamasıdır. Bu genellikle temanın doğrudan WooCommerce ile çalışmak için yapılmadığını gösterir. Bununla birlikte, çoğu tema hala WooCommerce ile uyumlu olduğundan, bu eklentiden alışveriş sepeti simgesi gibi bazı öğeleri eklemek yeterlidir.